Осіння посадка плодових дерев

Коли краще садити фруктові дерева: навесні чи в осінній період? Однозначної відповіді на це питання немає. Проте все більше садівників обирають саме осінь для висадки плодових дерев, аргументуючи це більш сприятливими погодними та іншими умовами.

Плюси осінньої посадки плодоносних насаджень

До основних переваг висаджування фруктових дерев восени відносяться:

 1. В спеціалізованих садових центрах восени можна знайти величезний вибір саджанців на будь-який смак та гаманець. До слова ціни в осінній період нижчі, ніж навесні.
 2. Осіння посадка дерев не передбачає об’ємну роботу, достатньо забезпечити насадження рясним поливом.
 3. Посадивши дерева в осінній сезон, ви зекономите свій час. Адже навесні зможете зайнятися іншими важливими городніми роботами.
Правила посадки плодових дерев восени

Правильний підхід до процесу висадження плодових дерев в осінній період забезпечить швидкий та здоровий розвиток саджанців. Правила посадки:

 1. Намагайтеся не тримати довго рослину без ґрунту. Чим довше ви зволікаєте з процесом висадження, тим більша ймовірність «болючої» пересадки.
 2. Дотримуйтесь термінів: оптимальний період посадки – жовтень-листопад, але необхідно завершити роботи за три тижні до прогнозованих стабільних заморозків.
 3. Якщо висаджується кілька чи більше дерев – слід ураховувати майбутні розміри стовбура та крони. Між середньорослими деревами робіть дистанцію не менше 3 м, високорослими – 5 м. Ширина міжряддя повинна становити 5-8 м.
 4. Ретельно обирайте місце для майбутнього висадження плодових дерев. Воно повинно бути сонячним. Не варто садити рослини там, де є постійна тінь, адже в такому випадку дерево буде постійно хворіти від нестачі сонця, врожайність буде низькою.
 5. Убезпечити теплолюбні дерева від холодного та різкого вітру можна, висадивши їх під парканом, будинком чи іншою спорудою.
 6. Місце для насаджень обирайте з урахуванням глибини ґрунтових вод. Надмірна волога шкодить плодовим деревам.
 7. Яму для фруктових саджанців слід підготувати заздалегідь: мінімум – за 2 тижні до планової посадки.
 8. Обов’язково потурбуйтесь про удобрення ґрунту. Можна використовувати як органічні, так і мінеральні добрива, а можна їх змішати для підсилення ефекту.

Придбати саджанці плодових дерев та отримати поради щодо їх посадки в осінній період можна в садовому центрі «Gloria Garden». Тут ви знайдете різні сорти рослин та якісні добрива по доступній ціні.

Поділитись