Як правильно доглядати за трояндами восени

Підготовка троянд до зими з Gloria Garden

Троянди – чутливі до морозів. Пам’ятайте, що перші заморозки можуть настати вже у першій половині жовтня. Осінній догляд за кущовими квітами полягає у правильній підготовці їх до зимівлі. Якщо грамотно доглядати за трояндами в осінній період – вже навесні квітка порадує інтенсивним зав’язуванням бутонів. Тому саме час потурбуватись про комфортну зимівлю рослин у вашому саду.

Догляд за трояндами восени

Різноманітних видів троянд існує дуже багато. Вони мають свої особливості розвитку та відрізняються зовнішнім виглядом. Проте восени процеси життєдіяльності кущових квітів схожі. А відповідно й правила осіннього догляду і підготовки до зимівлі майже однакові:

  1. Площу навколо та між кущами очистіть від бур’янів та однорічних насаджень.
  2. Потурбуйтесь про підживлення рослини якісними препаратами без вмісту азоту. Для троянд добре підходять гранульовані або розчинні добрива, вони поступово всмоктуються, не провокуючи ріст.
  3. Не зловживайте поливом, адже в осінній період рослина отримує достатню кількість вологи природним шляхом.
  4. Починаючи з середини жовтня потрібно обрізати незріле гілля та молоді бутони, щоб троянда не росла. Очистіть стовбур та пагони від листя.
  5. Проведіть обрізку кущів. У мініатюрних сортах обрізаються пагони на 15-20 см, у звичайних – на 30-40 см. Після обрізки рослину треба обробити мідним купоросом.
  6. Перед заморозками підгорніть кущ, зверху можна прикрити сухим листям чи гілками.
  7. Плетисті сорти кущової троянди потрібно зняти з опор, укласти стеблини на землю та присипати листям (можна використовувати торф чи пісок, головне – щоб в укриття проникало повітря), а зверху покладіть сухе гілля.
  8. Якщо у вашому саду ростуть штамбові сорти – обв’яжіть крону мішковиною.

Найоптимальніший період для укриття троянд – перша половина жовтня-початок листопада. Не потребують утеплення лише ті сорти, які прищеплені на шипшині. Щоб убезпечити квіти від гризунів – між кущами слід розкласти спеціальну отруту.

Правильний догляд за трояндами восени допоможе вашим квітам з комфортом перезимувати й прокинутися вже з першим весняним теплом, щоб дарувати господарям радість та насолоду від пишного розарія.

Підготовка троянд до зими з Gloria Garden

Як підготувати квітник до зимівлі, як правильно доглядати за трояндами восени, які добрива краще використовувати – відповіді на ці та інші питання можна отримати в садовому центрі «Gloria Garden». Тут ви зможете придбати сортові троянди, засоби для догляду за ними та необхідний садовий інвентар.

Поділитись