Осіння обрізка плодових дерев

Осінні роботи в саду не менш важливі, ніж у будь-який інший період року. Основна їхня мета – підготувати плодові дерева до зими. Вчасне обрізування саду допоможе позбавити дерево від хворих, сухих, непродуктивних та малородючих гілок, де, як правило, розмножуються шкідники. Чому потрібно обрізати вишні, черешні, абрикоси, аличу та ін.:

  1. Омолодження рослини.
  2. Формування крони потрібної форми.
  3. Регулювання росту та висоти дерева.
  4. Збільшення врожайності в наступних сезонах.
  5. Стимуляція цвітіння навесні.
  6. Продовження життєвого циклу дерева.
Коли здійснювати «стрижку» плодового дерева

 Оптимальний час для обрізування садових рослин – кінець вересня-жовтня (але до настання від’ємних показників температури повітря). Саме в цей період в гіллі зменшується рух соку, тому після обрізання «рана» не буде сочитися і швидко та правильно заросте.

Який вид обрізки фруктових дерев слід використовувати восени

Існує декілька видів «стрижки» плодових рослин в саду (формуюча, відновна та ін.), але в осінній період потрібно застосовувати виключно санітарну. Такий вид обрізки звільнить дерево від сухих, хворобливих та маловрожайних гілок. Зрізайте не лише повністю сухе гілля, а й те, яке наполовину висохло чи зламалось. Також слід позбутися гілок з ознаками хвороби. Після маніпуляцій з обрізування слід обробити місця зрізу, щоб «рана» зажила та не стала джерелом розповсюдження інфекції.

Побілка плодових дерев

 Паралельно зі «стрижкою» слід потурбуватись і про стовбур, адже часто дерева стають жертвами гризунів. Побілка вапном захистить на деякий час дерево від гострих мишачих та заячих зубів.

Правила осінньої обрізки плодових дерев

 Дотримуючись правил, описаних нижче, сад порадує вас гарним зовнішнім виглядом та рясним врожаєм навесні:

  1. Швидко та «безболісно» для дерева обрізати гілки допоможе професійний та гострий інструмент.
  2. Не забувайте про обробку місць зрізів. Обробити «рани» можна розчином марганцівки.
  3. Занадто молоді дерева не рекомендується обрізати в осінній період. Сформувати крону краще навесні в цьому випадку.
  4. Якщо на дереві є сплетене гілля – краще його прорідити, позбавившись від слабшого.

Якщо вам потрібні поради щодо догляду за плодовими деревами восени – звертайтеся в Gloria Garden. Фахівці садового центру допоможуть знайти правильні рішення, завдяки яким ваш сад рясно зацвіте навесні та подарує щедрий врожай.

 

Поділитись